ביקור בטירת הכרמל ביום 11.12.2017

תכנון:
07:30 - 08:00  התכנסות בחניון סינימה סיטי בגלילות בקיוסק הבורקס
08:00 -            יציאה עם האוטובוס המוזמן מהחניה בסמוך למיקום המסעדה לשעבר "מושיקו לויקו".
09:00-             סטלה מאריס בחיפה, הדרכה בדרך לשם ובמקום עצמו, סיור והסבר במנזר ובכנסיית הכרמליטים (פלג נוצרי ייחודי ומעניין)
                       גבעת הראדר והסבר על פיצוץ הראדר הביטי על ידי הפלמ"ח.
10:15-             נסיעה דרך שכונת כבביר והסבר על "האחמדים" פלג מוסלמי שוחר שלום
11:00-             הגעה לעיריית טירת הכרמל - חדר ישיבות העירייה קבלת סקירה מקיפה על טירת הכרמל
12:00 - 13:10  סיור ממונע עם האוטובוס בעיר בהדרכת ראש העיר אריה טל, תעשיה, תרבות, ספורט, נוער, קשישים , בינוי והרחבה וכו'. 
13:10- 14:30  ארוחת צהרים בארוח העירייה דברי סיכום לביקור
13:15- 17:30  נסיעה דרומה וביקור במוזיאון הזכוכית בסמוך לחוף דור או ביקור בעין הוד ומפגש עם דן חמיצר

                              בנוסף, יתכן ותתארגן חוויה מיוחדת במינה שאנו מנסים לממש בדרך חזרה.
17:30            סיום משוער בסינימה סיטי גלילות

עלות לאוטובוס בלבד שכן הארוחה בארוח עיריית טירת הכרמל, לאדם 160 שקלים בבקשה להכין סכום מדוייק ולמסור לח"מ לפני העליה לאוטובוס. אפשר להביא בנות זוג (ליידע אותי מראש) בעלות 120 שקל לבת הזוג.

רשימת המאשרים: 
דיגלי, אפרים, ניקו, משה לוי, פיש, מג'ר, סטיב, ליפשיץ, רוזנפלד, קידר, יגר, רוברט, גיל, עבדת, סיני, קולישבסקי, מונטה, צייזלר, אבני, סקלי ? פנחסי. עד כה 20-21 איש.

מבקש מכולם, מי שלא נרשם ומעוניין להצטרף, אנא הרשמו אצלי בדואר אלקטרוני או בווטסאפ עוד השבוע.
​תודה לזאב פיש על השת"פ כרגיל, אין עליך.​


שלום כבוד ראש העיר טירת כרמל... מייל שלי (אלכס, לאטל)

אמנם אני רחוק גאוגרפית, אבל נשארתי קשור בלב לנוסטלגיה של לפני 50 שנה...
לאחר 34 שנים של חוסר מודע, מצאתי את האב הביולוגי שלי כאן במלבורן באוסטרליה... לאחר פרישתי מתפקיד קצין טכני בשנת 1974 עברתי למטה ויסדתי את מדור תשתיות תחזוקה בלהק ציוד בהמשך לתחילת הדרך שנעשתה ע"י קודמי יחזקל נווה. זמן קצר אח"כ נהרג אבי החורג בתאונת דרכים ואז התחלתי מתוך סקרנות לחפש את אבי מיילדי.

בשנת 79 סיימתי לימודי כלכלה בבר אילן , חזרתי למטה למספר תפקידים במחלקת בנוי והשתחררתי כסגן אלוף בשנת 85. זמן קצר לאחר מכן היגרתי עם אשתי ושני הבנים לאוסטרליה ונהניתי מ-7 שנים של להכיר את אבי האבוד.

באוסטרליה הקמתי חברה לפיתוח תוכנת מחשבים ואתרי אינטרנט ואני ממשיך בזה בהתנדבות עד היום. אני מאד מקווה להמשך הפתוח של אתר 125, לפי דעתי זו יכולה הייתה להיות פלטפורמה מצויינת להנצחת פעולת הגף לילדים ולנכדים שלנו שיום אחד ישאלו את סבא שלהם על העבר... אבל הוא כבר לא ידע לענות. וכל זה בזכות עבודת מנהיג הלהקה - דוד סיני, שרק בזכותו נשמר ומתחזק הקשר. יצא לי מדי פעם להשתתף במהלך ביקורי השונים בישראל.

במהלך השנים, עקבתי אחריך דרך אנשי הטייסת וכמובן דרך אתר האינטרנט שלכם. הבקר ראיתי את התמונות ואת הסירטון שהועלה לקבוצת ה-אוטסאפ והתרגשתי, כאילו שנכחתי אישית. אני מצדיע לך ידידי על כל מעשי הגבורה שלך, העקשנות וההתמדה, הדבקות במשימה שאתה הוכחת - אין שני להם, ישר כח.

אלכס, מאי שם באוסטרליה...

דווח קצר של מ"ע תורנויות - סא"ל (מיל) דוד סיני

כהרגלנו ערכנו יום סיור שחלקו היה ידיעת הארץ ועיקרו היה ביקור בעיריית טירת הכרמל. אריה טל ידידנו פינה עבורנו קרוב ל 4 שעות בהן הצליח להעביר לנו חלק ממשמעות התפקיד הרחב והאחראי של ראש עיר, סקירה על תפיסת עולמו מאז התמנה ותכניות העיר בהווה ובעתיד. הביקור היה מהמשעותיים שערכנו כל השנים.

המפגש היה מרגש מאין כמוהו ועם הזמן ודאי עוד נשוב שכן היריעה רחבה בהרבה ממה שניתן לכסות ב 4 שעות.